internetco robimypozycjonowaniekreacjao naskontakthome
 
 

Komunikat

 • Kręci nas zdrowie

  2010-09-30

  Medplaneta.pl to dynamiczny portal o zdrowiu. Wyróżnia go holistyczne podejście i przełamywanie tabu. – Nie wychowujemy kolejnych internetowych hipochondryków a świadomych odbiorców w myśl idei – Im więcej wiem, tym mniej choruję – mówi Katarzyna Chudyńska, redaktor naczelna serwisu.

  Holistyczne podejście do medycyny oznacza całościowe ujęcie tematyki zdrowia zarówno od strony fizycznej, psychicznej, jak i konsumenckiej. Oprócz bazy artykułów na temat chorób i dolegliwości, w portalu znajduje się dział tekstów o psychice człowieka, stresie i relacjach. Równie ważne jest informowanie o tym, jak nasze najbliższe otoczenie i codzienne wybory (żywieniowe i zakupowe) wpływają na jakość życia. Twórcom serwisu przyświeca hasło – wszystko jest medycyną, czyli wszystko, co robimy ma wpływ na zdrowie.

  W Internecie codziennie pojawia się kilkaset informacji na temat zdrowia. Specjaliści Medplanety dokonują wyboru najważniejszych z nich. Dlatego medplaneta.pl to esencja najciekawszych wiadomości z dziedziny zdrowia i medycyny, których źródłem są publikacje internetowe oraz prasowe polskie i zagraniczne, uzupełniane o aktualne doniesienia z instytucji zajmujących się zdrowiem. Autorzy serwisu wiedzą, jakie tematy są istotne w danym momencie i eksponują je. Portal zamierza inicjować i angażować się w kampanie społeczne.

  Serwis informacyjny budowany jest w oparciu o lekarzy. Cel serwisu to nawiązanie współpracy ze specjalistami różnych dziedzin, integrowanie środowiska lekarskiego, a zwłaszcza umożliwienie lekarzom promocji w Internecie. W portalu powstanie dział prezentujący ciekawych lekarzy. Priorytetem jest to, że redaktorzy serwisu docierają do najważniejszych specjalistów w danej dziedzinie. 

  Medplaneta.pl chce aktywnie promować postawy pro zdrowotne, w myśl idei – „Im więcej wiem, tym mniej choruję”. Jest adresowany do ludzi, którzy poszukują informacji o zdrowiu. Do dwudziesto parolatków, którzy zakładają rodziny i myślą o samopoczuciu własnym i dzieci. To osoby, którym zależy na: wyborach konsumpcyjnych dobrych dla zdrowia, fizycznej sprawności, szybkiej i trafionej diagnostyce oraz zapobieganiu chorobom wieku późniejszego. Z ostatnim zagadnieniem wiąże się to, że z wiekiem, u młodych ludzi, zmienia się podejście do informacji o zdrowiu. Zaczyna dominować nastawienie – chcę żyć tak, aby zawczasu zapobiegać chorobom, które mogą mnie dotknąć ze względu na wykonywany zawód, czy ryzyko chorób dziedzicznych. Ważną grupą są odbiorcy wieku średniego i seniorzy szukający informacji na temat przechodzonych dolegliwości lub zdrowego sposobu życia. Z myślą o wszystkich tych grupach wiekowych stworzony został solidny dział diagnostyczny.

  Medplaneta.pl nie wychowuje internetowych hipochondryków. Ponadto, artykuły publikowane w medplanecie.pl są przygotowywane rzetelnie, sprawdzane oraz uzupełniane, tak, że odbiorcy mogą mieć do nich pełne zaufanie. Równie ważne jest to, że autorzy serwisu ostrzegają przed niebezpieczeństwami i zagrożeniami zdrowia, których ludzie sobie zupełnie nie uświadamiają, np. o toksycznych substancjach zawartych w ubraniach, fałszowanych lekach obecnych na rynku.

   

Komunikat w innych formatach:

.txt (rozmiar: 1-4kB)
 Zaufali nam:


Partnerzy:
   
 
Internet  |  Co robimy  |  Pozycjonowanie  |  Kreacja  |  O nas  |  Kontakt  | Home